konserwacja bram garażowych

Konserwacja bram garażowych

Decydując się na bramę garażową, przykładamy wielką wagę do jej jakości, aczkolwiek nie tylko na kwestii wyboru bram garażowych trzeba się tu skupić. Po ich zamontowaniu pamiętać trzeba o regularnej konserwacji samych bram, jak i zamontowanych tu systemów. Jest to kluczowe nie tylko w kwestii ich niezawodności, ale i bezpieczeństwa. Właśnie ten drugi czynnik wskazuje tu jako decydujący większość mieszkańców Gliwic, których zapytaliśmy o konserwację bram garażowych. Jak w związku z tym taka brama garażowa powinna być konserwowana?

Automatyka

W pierwszej kolejności należy sprawdzić automatykę, w którą przecież dziś wyposażonych jest wiele bram garażowych. W tym celu ich przegląd zlecić należy fachowcom, którzy przeprowadzą specjalistyczne testy zamontowanych w nich napędów elektrycznych. Takich prac nie możemy niestety wykonać osobiście. Najlepiej, jeśli wykona je profesjonalny serwis bram garażowych w Gliwicach.

Pielęgnacja

Konserwacja bram garażowych, niezależnie czy są to bramy uchylnebramy garażowe segmentowebram garażowychbramy garażowej, czy też bramy garażowe segmentowe w większym stopniu zależy jednak od nas. Na pewno jako użytkownicy możemy zadbać o ich czystość, co akurat trudne nie jest. Do czyszczenia bram garażowych wystarczający będzie bowiem roztwór wody z domieszką delikatnego środka czyszczącego. Czyszcząc bramę, szczególną uwagę trzeba zwrócić na prowadnice takiej bramy garażowej. Nie chcąc usuwać nieczystości szmatką, zastąpić ją możemy choćby sprężarką, wydmuchując je z mechanizmów sprężonym powietrzem. Osoby niedysponujące takim sprzętem wykorzystać do tego celu mogą również zwykły odkurzacz.

Smarowanie

Bardzo ważnymi elementami bram garażowychbram garażowychbramy garażowebram garażowych są również sprężyny i zawiasy, które trzeba smarować, pamiętając o tym, że nie należy przecierać smarem plastikowych kółek na prowadnicy. Może to bowiem skutkować utratą przez nie przyczepności, co pozbawi je możliwości jazdy. Wówczas niezbędna będzie ich wymiana. Do prac konserwacyjnych bram garażowych najlepiej jest stosować specjalne preparaty. Doskonałym ich przykładem jest produkt firmy Wiśniowski – HWS-100 o wysokiej przyczepności i właściwościach antykorozyjnych.

Bezpieczeństwo

Dla każdego badanego przez nas klienta najważniejsze jest, aby ich bramy garażowe były bezpieczne. Dlatego też należy przeprowadzić testy bezpieczeństwa takich bram, które dotyczą ich przeciążeń czy pracy zamontowanej tu fotokomórki. Testy takie można zlecić firmie, która odpowiada za serwis i montaż bram garażowych w Gliwicach.

Tak konserwowane bramy z pewnością będą ich użytkownikom służyć przez długie lata, znacznie wydłużając liczbę ich cykli.

Problem z bramą? Pomożemy!