bramy garażow Gliwice

Jak wybrać bramę garażową?

W XXI wieku niemal każdy z nas może pochwalić się samochodem. Ten, aby służyć nam przez lata, poza konserwacją i regularnymi przeglądami musi być zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Dlatego przetrzymywać go należy w garażu. Skupmy się na jego najważniejszym elemencie – bramie. Jaki rodzaj bramy garażowej będzie najlepszy? Postanowiliśmy przeprowadzić sondę wśród mieszkańców Gliwic. Na co zatem zwracają uwagę klienci, decydując się na bramy garażowe w Gliwicach?

Ilość miejsca

W pierwszej kolejności należy skupić się na miejscu, jakie mamy do dyspozycji. Przy ograniczonej powierzchni na zewnątrz nie zaleca się stosowania bram skrzydłowych, nazywanych także rozwiernymi. Zajmują one bowiem dużo miejsca, co utrudnia parkowanie oraz manewrowanie na podjeździe. Najczęściej spotyka się tu najpopularniejsze pośród Gliwiczan – bramy uchylne, choć te są zaprojektowane tak, że do ich otwarcia potrzebujemy 2-3 metrów wolnej przestrzeni na zewnątrz budynku. W takiej sytuacji często zmuszeni jesteśmy postawić na bramy segmentowe lub bramy rolowane. Zastosowany w tych bramach mechanizm oraz ich konstrukcja sprawiają, że segmenty takich bram nie wysuwają się na zewnątrz budynku. Bramy segmentowe chowają się w całości wewnątrz garażu, bramy rolowane natomiast w skrzynce zamieszczonej bezpośrednio nad podjazdem.

Ocieplenie

Istotną kwestią jest również ocieplenie bramy garażowej. Biorąc pod uwagę ten czynnik, to zdecydowanie najlepiej wypadają tutaj bramy UniTherm – najpopularniejsze na rynku bramy super-ciepłe. Zastosowanie w nich panelu Innovo o grubości 60 mm jest gwarancją świetnych parametrów izolacji cieplnej. Brama segmentowa UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza.

Elektronika

Wielu mieszkańców Gliwic zauważa, że wybierając bramę garażową, zwraca uwagę na to, czy ma ona napęd elektryczny. Jest to logiczne. Wprawdzie dzięki prowadnicom i sprężynom otwieranie ręczne bram garażowych jest dosyć łatwe, to jednak nie da się ukryć, że bramy wyposażone w napęd elektryczny są po prostu znacznie bardziej praktyczne.

Powyższe czynniki przy wyborze bramy są najistotniejsze. Poza nimi uwagę zwrócić można jeszcze na doświetlenie wnętrza poprzez zamontowane w bramie świetliki czy też drzwi, na które wielu klientów jednak uwagi nie zwraca. Jest to błąd, bo dzięki nim otwieranie bramy za każdym razem, kiedy będziemy chcieli wejść do środka nie musi mieć miejsca. Dodatkowo, jako że wejście do środka nie wymusza użycia napędu, zmniejsza to również liczbę jej cykli. To przekłada się natomiast na „żywotność” bramy garażowej.